Femina.mk

Search Engine Optimization
Loading...
April, 30 2022 01:31:37 PM
Passed
0%
To Improve
0%
Errors
0%
0%

Title Tag

Femina.mk | Женски сајт и форум
Length: 31 character(s)

Meta Description

No Description
Length: 0 character(s)

Meta Keywords

No Keywords

Headings

<H1><H2><H3><H4><H5><H6>
0110000
<H2> Коронавирус во Македонија </H2>
<H3> ХОРОСКОП </H3>
<H3> ПЛОДНИ ДЕНОВИ </H3>
<H3> Анкета </H3>
<H3> Цитат </H3>
<H3> Виц </H3>
<H3> Мода </H3>
<H3> Занимливости </H3>
<H3> Соновник </H3>
<H3> forum.femina.mk </H3>
<H3> Хуманост </H3>

Google Preview

Femina.mk | Женски сајт и форум

femina.mk/

No Description


Alt Attribute

We found 38 images on this web page
False25 ALT attributes are empty or missing.

https://d5nxst8fruw4z.cloudfront.net/atrk.gif?account=xMpYi1a4ZP00gr
/images/articles/25176/fb.jpg
/images/articles/25181/fb.jpg
/images/articles/25179/fb.jpg
/images/articles/25174/fb.jpg
/images/articles/25171/fb.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25177-naomi.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25175-hadid.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25093-ilustracii.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25173-amal.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25132-decinja.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25170-jane.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25166-holi-estel.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25154-dzijani.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25169-ketrin-ana.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25168-zimenz.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25102-sestri.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25092-tatko.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25078-devojce.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25067-pradedo.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25180-kolagen.jpg
http://www.femina.mk/images/stories/22/25164-philips-lumea.jpg
http://www.femina.mk/images/loading.gif
/images/spotlight/24481.jpg
/images/spotlight/24522.jpg

Keywords Cloud

 • на30
 • за22
 • во20
 • да19
 • од18
 • со17
 • се13
 • кои11
 • како9
 • го8
 • ги8
 • ќе8
 • ја7
 • не4
 • без4

Keyword Consistency

KeywordsFreqTitleDesc<H>
на30FalseFalseTrue
за22FalseFalseFalse
во20FalseFalseTrue
да19FalseFalseTrue
од18FalseFalseTrue
со17FalseFalseFalse
се13FalseFalseFalse
кои11FalseFalseFalse
како9FalseFalseFalse
го8FalseFalseFalse
ги8FalseFalseFalse
ќе8FalseFalseFalse
ја7FalseFalseTrue
не4FalseFalseFalse
без4FalseFalseFalse

Text/HTML Ratio

HTML to Text Ratio is: 18.26%

Text content size13524 bytes
Total HTML size74076 bytes

GZIP compression

Wow! It's GZIP Enabled.
True Your webpage is compressed from 72 KB to 19 KB (74.1 % size savings)

WWW Resolve

Great, a redirect is in place to redirect traffic from your non-preferred domain.

IP Canonicalization

No your domain IP 217.16.95.60 does not redirect to femina.mk

In-Page Links

We found a total of 96 links including both internal & external links of your site

AnchorTypeFollow
http://femina.mk/Internal LinksDofollow
http://femina.mk/searchInternal LinksDofollow
УБАВИНА и МОДАInternal LinksDofollow
ЉУБОВ и СЕКСInternal LinksDofollow
ДИЕТИ и ФИТНЕСInternal LinksDofollow
РЕЦЕПТИInternal LinksDofollow
ЗДРАВЈЕInternal LinksDofollow
СЕМЕЈСТВОInternal LinksDofollow
КАРИЕРАInternal LinksDofollow
НОВОСТИInternal LinksDofollow
ЗАБАВАInternal LinksDofollow
КОЛУМНИInternal LinksDofollow
Грција, Мароко, Тајланд... Авантуристички пар ја носи својата љубов низ светот »Internal LinksDofollow
„Љубов засекогаш“: Кристијано Роналдо полн со емоции ја држи во прегратка новородената ќеркичка »Internal LinksDofollow
Вистинска реткост: На ГАК се роди бебенце со цела амнионска обвивка »Internal LinksDofollow
„Какви се ова времиња?“: Дарио со нова носталгична балада »Internal LinksDofollow
Пикантни и богати: Мексикански вегански такоси од @marijamarijamarija »Internal LinksDofollow
Мода Наоми Кембел како принцеза во виолетов балски фустан на галаInternal LinksDofollow
Мода Гламурозни сестри: Џиџи и Бела Хадид заедно на гала во ЊујоркInternal LinksDofollow
Занимливости Луксузна мода: Артистка создава илустрации инспирирани од креациите на врвни дизајнериInternal LinksDofollow
Мода Деловна дама: Амал Клуни модерна во две комбинации во ЊујоркInternal LinksDofollow
Животни стории „Започна како мој прв бакнеж, заврши како последен“: Се познавале од деца, а се вљубиле години подоцнаInternal LinksDofollow
Шоу-бизнис Фантастична и на 84 години: Џејн Фонда во црн комбинезон на премиераInternal LinksDofollow
Мода Трудница со стил: Модна инспирација од блогерката Холи ЕстелInternal LinksDofollow
Животни стории Ѝ велеле дека бебето ќе ѝ го попречи сонот да заврши правен факултет, сега е и мајка и адвокаткаInternal LinksDofollow
Мода Војвотката Кетрин во елегантен женски костум на првото јавно појавување со принцезата АнаInternal LinksDofollow
Занимливости Интервју со Жименез: Целта во ЕФИС ни е покрај знаењата да добиеме и граѓани на утрешнинатаInternal LinksDofollow
Видео Мало девојче ја смирува расплаканата сестричка, нежниот момент ќе ви го стопли срцетоInternal LinksDofollow
Видео Девојка дознава дека го положи испитот за медицинска сестра, радоста на татко ѝ ќе ви ги насолзи очитеInternal LinksDofollow
Видео „Татина ќерка“: Мало девојче искрено се радува и се смее кога тато ќе се врати домаInternal LinksDofollow
Видео 94-годишен старец со Алцхајмер, кој не зборувал со месеци, му зборува и пее на правнучетоInternal LinksDofollow
ПРОМОInternal LinksDofollow
Како да одбереме квалитетен колагенски производ според сопствените потреби?Internal LinksDofollow
Спремни за лето: Го откривме совршениот начин за трајно ослободување од несаканите влакна без болкаInternal LinksDofollow
http://femina.mk/убавина-и-мода/тело/идеи-за-пролетен-маникир-кои-ќе-ги-обожаватеInternal LinksDofollow
Инспирација од Александар Македонски, од љубовта кон баба... Ревиите на третиот ден од Скопски моден фестивалInternal LinksDofollow
ФОТО: Ревиите од вториот ден на Скопски моден фестивалInternal LinksDofollow
Модна еуфорија: Ѕирнете во ревиите на првиот ден од Скопски моден фестивалInternal LinksDofollow
http://femina.mk/љубов-и-секс/сингл/40-лекции-за-љубовта-и-врските-од-лица-со-статус-синглInternal LinksDofollow
Машки изговори за некористење на кондом и како да одговорите на нивInternal LinksDofollow
Вие заслужувате повеќе: Зошто треба да се откажете од оној кој се откажал од вас?Internal LinksDofollow
15 драгоцени лекции кои можете да ги извлечете од неуспешните љубовни врскиInternal LinksDofollow
http://femina.mk/диети-и-фитнес/фитнес-видеа/ефективен-домашен-тренинг-30-минутни-кардио-вежби-без-фитнес-опремаInternal LinksDofollow
Тонирајте го целото тело: Вежби без скокање за да не им правите врева на соседитеInternal LinksDofollow
ВИДЕО: 20-минутен кардио тренинг за согорување на мастиInternal LinksDofollow
ВИДЕО: Ефикасен пилатес тренинг за цврсти раце и стомачни мускулиInternal LinksDofollow
http://femina.mk/рецепти/travelbook-zaciniinspiracija/суфлаки-со-ѕаѕики-сос-и-грчка-салата-во-домашно-пита-лепче-од-kokarcheInternal LinksDofollow
Веге бургери со кремаст дресинг од Даниел Цуклев инспирирани од американската кујнаInternal LinksDofollow
Гастрономско патување околу светот: Егзотичен азиски специјалитет од Симоне КалицаInternal LinksDofollow
Лесен десерт: Чоколаден мус по семејниот рецепт на Маноло БланикInternal LinksDofollow
http://femina.mk/здравје/совети-за-здравјето/тренерот-даниел-трбогазов-го-има-клучот-до-доволно-витамин-д-за-челичен-имунитетInternal LinksDofollow
Планинарката Ирина Дишовска има идеален предлог за протеински оброк за авантуристиInternal LinksDofollow
Д-р Петар Угуров: Пореметување на срцевиот ритам и радиофрекфентна аблација – модерен метод за третман на аритмијаInternal LinksDofollow
Јога инструкторката Ивана Стаменковска ја открива тајната на исхраната богата со омега-3 масни киселиниInternal LinksDofollow
http://femina.mk/семејство/дете/првата-прегратка-лигавите-бакнежи-35-најубави-моменти-од-мајчинството-кои-засекогаш-се-врежуваат-во-срцетоInternal LinksDofollow
Креативни идеи за фотографии во бременоста и со бебенцето кои секоја мајка ќе ги обожаваInternal LinksDofollow
Нова генерација пумпи за гради - побрзи, полесни за употреба и нежни за васInternal LinksDofollow
„Смеам ли да дојам ако имам коронавирус? Што ако трудница е позитивна?..“ Одговори на најчестите прашања за коронавирусот и бременостаInternal LinksDofollow
http://femina.mk/кариера/барање-работа/клучни-квалитети-кои-секој-работодавач-сака-да-ги-види-на-интервју-за-работаInternal LinksDofollow
Како помалку да ги мразите понеделниците?Internal LinksDofollow
20 навики на успешните луѓе кои треба да ги „украдете“Internal LinksDofollow
„Душкала“ во канцеларијата: Како да се справите со љубопитните колеги?Internal LinksDofollow
http://femina.mk/забава/слободно-време/брзи-и-лесни-слатки-зајачиња-со-лиснато-тестоInternal LinksDofollow
Идеи за велигденски даски за празничните дружбиInternal LinksDofollow
Празнични идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајцаInternal LinksDofollow
Ричард Гир со 39-годишната сопруга Алехандра на гала во ЊујоркInternal LinksDofollow
ХОРОСКОПInternal LinksDofollow
овенInternal LinksDofollow
бикInternal LinksDofollow
близнациInternal LinksDofollow
ракInternal LinksDofollow
лавInternal LinksDofollow
девицаInternal LinksDofollow
вагаInternal LinksDofollow
шкорпијаInternal LinksDofollow
стрелецInternal LinksDofollow
јарецInternal LinksDofollow
водолијаInternal LinksDofollow
рибиInternal LinksDofollow
ПЛОДНИ ДЕНОВИInternal LinksDofollow
МодаInternal LinksDofollow
Зимска модна инспирацијаInternal LinksDofollow
ЗанимливостиInternal LinksDofollow
Затоа Бог создаде бабаInternal LinksDofollow
СоновникInternal LinksDofollow
Услови за користењеInternal LinksDofollow
МаркетингInternal LinksDofollow
ИмпресумInternal LinksDofollow
ПриватностInternal LinksDofollow
RSSInternal LinksDofollow
ФОРУМExternal LinksDofollow
Најнови коментари на Фемина ФорумExternal LinksDofollow
кликнете овдеExternal LinksDofollow
forum.femina.mkExternal LinksDofollow
ХуманостExternal LinksDofollow

XML Sitemap

Good, you have XML Sitemap file!
http://femina.mk/sitemap.xml

Robots.txt

Good, you have Robots.txt file!
http://femina.mk/robots.txt

URL Rewrite

Good, all URLs look clean and friendly

Underscores in the URLs

Great, you are not using underscores (these_are_underscores) in your URLs

Embedded Objects

Perfect, no embedded objects has been detected on this page

Iframe

Perfect, no Iframe content has been detected on this page

Domain Registration

Exactly how many years and months

Domain Age: 13 Years, 199 Days

Created Date: 13th-Oct-2008

Updated Date: 8th-Mar-2016

Expiry Date: 13th-Oct-2022

WHOIS Data

WhoIs domain information can help you determine the proper administrator, billing and technical
contact information.

% Domain Information over Whois protocol
%
% Whoisd Server Version: 3.9.0
% Timestamp: Sat Apr 30 15:31:41 2022

domain: femina.mk
registrant: MKHOST-R3598
admin-c: MKHOST-C462
nsset: MKHOST-NS5070
registrar: MKHOST-REG
registered: 13.10.2008 14:00:00
changed: 08.03.2016 18:43:02
expire: 13.10.2022

contact: MKHOST-R3598
org: Друштво за маркетинг и услуги Емедиа Груп ДОО увоз-извоз Битола
name: ЕМЕДИА ГРУП ДОО Битола
address: Ул. Елпида Караманди бр. 4
address: Битола
address: 7000
address: MK
phone: +389.47242024
e-mail: [email protected]
registrar: MKHOST-REG
created: 28.04.2014 16:32:49

contact: MKHOST-C462
name: Михајло Михајловски
address: -
address: -
address: -
address: MK
phone: +389.47242024
e-mail: [email protected]
registrar: MKHOST-REG
created: 28.04.2014 16:32:52

nsset: MKHOST-NS5070
nserver: ns1.linode.com
nserver: ns2.linode.com
nserver: ns3.linode.com
nserver: ns4.linode.com
nserver: ns5.linode.com
tech-c: MKHOST-C462
registrar: MKHOST-REG
created: 08.03.2016 17:37:05


Mobile Friendliness

Awesome! This page is mobile-friendly!
Your mobile friendly score is 80/100

Mobile View

Femina.mk Mobile Screenshot

Mobile Compatibility

Perfect, no embedded objects detected.

URL

http://femina.mk
Length: 6 characters

Favicon

Femina.mk Favicon Great, your website has a favicon.

Custom 404 Page

Great, your website has a custom 404 error page.

Page Size

72 KB (World Wide Web average is 320 Kb)

Load Time

1.47 second(s)

Language

Oh no, you have not declared your language
Declared Language: Unknown

Domain Availability

Domains (TLD)Status
femina.comAlready Registered
femina.netAlready Registered
femina.orgAlready Registered
femina.bizAlready Registered
femina.ioAlready Registered

Typo Availability

Domains (TLD)Status
cemina.mkAvailable
demina.mkAvailable
eemina.mkAvailable
remina.mkAvailable
temina.mkAvailable

Email Privacy

Good, no email address has been found in plain text.

Safe Browsing

The website is not blacklisted and looks safe to use.

Server IP

Server IPServer LocationService Provider
217.16.95.60North MacedoniaA1 Makedonija

Speed Tips

Tips for authoring fast-loading HTML pages:

False Too bad, your website has too many CSS files.

False Too bad, your website has too many JavaScript files.

True Perfect, your website doesn't use nested tables.

False Too bad, your website is using inline styles.

Analytics

Perfect, We detect an analytics tool installed on this website.

W3C Validity

W3C not validated

Doc Type

Your Web Page doctype is XHTML 1.0 Strict

Encoding

Great, language/character encoding is specified: UTF-8

Indexed Pages

Indexed pages in search engines

39 Page(s)

Backlinks Counter

Number of backlinks to your website

38 Backlink(s)

Social Data

Your social media status
Estimated Worth

$21,792 USD

Traffic Rank

100,580th most visited website in the World.

Visitors Localization

Your website is popular on following countries:

No data available

 

Try New Site